Szerző Téma: Espace  (Megtekintve 53368 alkalommal)

R21

• Fórumozó
  • Nem: Férfi
Re: Espace
« Válasz #1221 Dátum: 2015. December 19. - 08:01:02 »
ez mind a te 2-s espaced,képek,lássuk akkor,kiváncsi vagyok rá.

R21

• Fórumozó
« Válasz #1220 Dátum: 2015. December 19. - 07:57:13 »
hát pofon egyszerü volt,csak a középső konzolt,és a kesztyütartot bontottam le,és radiátor csere kész is lett,nagyon jó lett a fütésem,még a gyári radiátor volt benne,kb 3-4 óra a szerelés idő.

Wolf

• Klubtag
  • Hárombeűs biztonság évszázadok óta: FÉK - az igazi
    • Renault Fuego 1.4 TL (1985)
« Válasz #1219 Dátum: 2015. December 09. - 08:10:31 »
Nekem is 7-800 körül lett talpon a gép! Új tárcsák + betétek elől, úf pofák + munkahengerek hátul, a fékdobok eleve frissek voltak, új vezérlés összes szűrő és szíj, stb., 4db új lengéscsillapító, 2db új első rugó (a hátsó rugókat is lassan cserélem, mert kicsit ül a segge), futómű szilentek, összes folyadék, önindító és generátor felújítás. Ez volt ~7500km-el ezelőtt, illeteve új Proex kipuff rendszert is kapott közben nemrég. Most meg épp a fűtés előtétellenállását cserélték, meg egy féltengely gumiharangot, illetve szerencsés módon épp egybeesik nálam a 7500 km/éves szerviz, így most ezt is letudtam. Szerencsére egyszer sem hagyott ott, csak az önindító késett pár másodpercet az indítással, rögtön orvosolva is lett.

Mondjuk, most sem tökéletes, pl. a bal első üveg beesik az ajtóba, ha leengedem, de még nem szedtem szét, illetve a fordulatszámmérőm elkezdett játszani, nem mindig követi le a motor fordulatszámát, hanem megáll 1200-nál, aztán 2500 fölé pörgetve elkapja a tempót.

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1218 Dátum: 2015. December 09. - 07:40:59 »
Új fejlemény, remélem nem késtem el a segítséggel. Cserélj a szívóágon tömítéseket, FONTOS, hogy a fojtószelepnél is cseréld ki a karikákat!
Ráadásul, most a Bárdinál a gyári Renault akciós, olcsóbb, mint az utángyártott.
Valószínűleg a tömítő gyűrűk cseréje megoldja a problémádat, de csak ha az összeset kicseréled.
Írtam privátot is.

Kacsabácsi

• Klubtag
  • Széles Utat, Gumi Fákat!!!
« Válasz #1217 Dátum: 2015. December 02. - 22:15:23 »
... ha  a"Best Off"-ra gondolsz, hááát, köszi
Ha nem, akkor meg elég beképzelt vagyok  :D :D :D
 (hátmég, ha lett volna eszem az I-est annak idején dokumentálni, a III-as gyerekjáték volt már ::))
Országút !!!   Benzingőz !!!   Rock N' Roll !!!
"Szép Az, Ami Érdektelenül Tetszik." (... Nagyapám)
"Normális Az, Ami A Többihez Hasonlít!" (... Apám)
... Engem Nem Fűz Semmilyen Érdek A Hasonlóakhoz ... !!! 

fagyi

• Fórumozó
« Válasz #1216 Dátum: 2015. December 02. - 22:07:12 »

Nagyon szépen dokumentált javításokat olvastam egy hármas Espace-ről, többek között... Szó szó, meghozta a kedvem, respect! :)))

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1215 Dátum: 2015. December 02. - 22:00:28 »
... sosem néznélek, vagy tartanálak e miatt ...  :D :D :D

(tudnék én is regélni  ::) )

fagyi

• Fórumozó
« Válasz #1214 Dátum: 2015. December 02. - 21:55:23 »
Aha szépen :)

Műszakilag rendben a következő két évre.
Azóta nagy vonóhorog, fóliázás, első-hátsó futómű csere, első-hátsó fékek csere, szervoszivattyú és szervocső csere, gyári tetőcsomi, új géptető, szerkezetileg cserélt bal első ajtó, új hátsó dob, egy ráncfelvarrt Parrot kihangosító, 2+5 bőr ülés, bőr könyöklők elől-hátul, hét ugyanolyan alufelni... egy kompresszor, egy igazi BZMOT kürt, egy Osram menetfény, gyári fényszórómosó, első-hátsó radar, csak hogy a nagy tételeket említsem! :D a bőr beltérrel jött egy automataváltó-hibás V6-os benzines donor jármű összesen 100 Euróért... Ha valakit itt érdekel abból a motor akkor tudom ajánlani, mert gyönyörű a hangja ;)

Ja és szemezek egy Quadra váltó/hátsó híd párossal, ha ismét lesz időm vele foglalkozni. Tavaszra pont jó kis projekt lenne :)

Ha össze merném adni, akkor valahol 7-800e között lehet csak a ráköltött pénzmag, amiért átlagember simán hülyének néz... Lehet hogy még Ti, kedves fórumtársak is!
Mindez ~1.5 év alatt, 5000 kilométerre úgy, hogy három alkalommal kellett vontatni járóképtelenség miatt kicsit gyászos eredmény - viszont az alapok végre stabilak :D

Üdv,
Fagyi

Spy

• Fórumozó
« Válasz #1213 Dátum: 2015. December 02. - 20:45:09 »

Szia !

Nem én voltam, ilyen bátor tettre nem vetemedtem volna. De ha tudom, hogy ilyen kincseket rejt, vastagabban fogott volna a ceruzám!  ;D

Mellesleg hogy állsz? Rég hallottam a projektről. Alakul?
Renault Clio 1.4 Energie '91 & Renault Espace 2.1 TD '96

fagyi

• Fórumozó
« Válasz #1212 Dátum: 2015. November 30. - 19:14:12 »

Hali. Elég furfangos dolog ez :) a műszerfal teteje lebontása után, többnyire fentről lehet hozzáférni. Le kell bontani a jobb oldali szellőzőt is, ha ki akarod cserélni. Egyébként mi vele a gond? Jellemző probléma, hogy a radiátor tömítései megkeményednek, és fagyállóval úsztatja el a jobb első lábteret. Lehet, hogy megúszod ennyivel! Én kb. fél éve cseréltem a tömítéseket. Amikor lebontottam, megtaláltam a csavarhúzót amivel az egyik korábbi tulajdonos ugyanezt a hibát próbálta orvosolni :) Spy, nem Te voltál? :D

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1211 Dátum: 2015. November 26. - 00:34:35 »
... akkor többet, vagy kezd a másik végén. Ebben a szerelésiben le van írva, nem régen idéztem máshová ...   ::)
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 27. - 15:17:00 írta Kacsabácsi »

R21

• Fórumozó
« Válasz #1210 Dátum: 2015. November 25. - 19:13:13 »

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1209 Dátum: 2015. November 25. - 16:48:47 »
... nézz vissza vagy 7 oldalt ...  ::)

R21

• Fórumozó
« Válasz #1208 Dátum: 2015. November 25. - 14:17:33 »
S.O.S.
Valaki nem tud valahol képet vagy videót espace fütőradiátor cseréről.
1993-S az espacem,1-s espacén már cseréltem,hasonló a helyzet!?

Jakab

• Klubtag
« Válasz #1207 Dátum: 2015. November 17. - 15:10:30 »
Működhet. Wolf foglalkozott a kérdéssel de feladta mert nem látta értelmét..
R19 2.0 16v

fagyi

• Fórumozó
« Válasz #1206 Dátum: 2015. November 17. - 14:19:10 »
Kedves Elftársak,

Hallottatok már olyanról, hogy az Espace J63 Quadra váltója a 2.1TD váltójával (+kardán kihajtás) összeépíthető-e?
Adott lenne egy komplett Quadra donor a projekthez. Azt tudom, hogy még a tankot is cserélni kell talán, a komplett hátsó futóműről nem is beszélve.

Esetleg látott vagy csinált valaki ilyet?
Próbálkozzak a váltós topicban?

Köszi,
Fagyi

Teene78

• Fórumozó
« Válasz #1205 Dátum: 2015. November 03. - 18:34:32 »
Nos érzékelők átnézve egy szaki kimérte elméletileg jók illetve nem ad hibát a komputer.Inditásnál lassan kapja el nem pöcc hanem pöfögve hörögve és indul.Benzinszűrőt vettem hozzá de nincs csak a tankban előszürő.Én is benzin nyomásra tippelek most de át kell néznem hol tudom lemérni a nyomást.A régebbi más tipuson (opel ) volt egy olyan csatlakozás majdnem mint a kerékszelep azon lehetett nyomást nézni na ezen még nem találtam ,ha más nem lessz akkor lekötöm a nyomoágat és rá egy nyomás óra t elágazással.Vagy egy csatlakozó beiktatása.csak most nem sok idő van szerelni mert nagy az év végi hajtás,de persze ezt is csinálni kell mert közeleg a tél.Köszi az ötleteket.

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1204 Dátum: 2015. Október 29. - 20:13:10 »

Nincs mit, szívesen segítek, de igaz, így csak ötletelni lehet, bár hátha segítek vele. Lehet sok apró gubanc,lendkerék (főtengely) jeladót, kopogásérzékelő, szívócső nyomásérzékelő, de ezeket szerintem beírná hibakódnak.
Az egyszerűbb feltárásoknál maradva, érdemes megnézni az üzemanyagszűrőt, és azt is hogy elsőkörben nyom-e egyáltalán üzemanyagot, próbáld meg még indítózás előtt 2-3szor ráadni a gyújtást, hogy töltsön az ac, ha így igen, akkor megvan a baj. Van egy nyomástartó szelep, ami meggátolja, hogy vissza csorogjon a benzin, ha ez gatya, akkor az előzőekben leírt módszerrel erre rá lehet jönni. Gyakorlatilag felpumpálod, a gyújtás ráadásokkal.
Van valamilyen hangja, mikor ráadod a gyújtást? Illetve normálisan röffen be a motor, vagy először pöfögve/hörögve, majd hirtelen gázzal pörög fel?

Teene78

• Fórumozó
« Válasz #1203 Dátum: 2015. Október 29. - 17:53:32 »
Köszi az ötletet .azt még nem néztem bár minden üzemanyag szinten ezt csinálja.egyébként mi gátolja hogy visszaengedje a benzint?
mert ezekben már elektromos ac van ami gyujtásnál elméletileg tölt. bár egy nyomás orát rá fogok tenni hogy mennyi a nyomás.
akkor ac-t kell cserélni?vagy csak valami szelepet?
koszi a választ

Kommenda.Tibi

• Újoncok
  • **
« Válasz #1202 Dátum: 2015. Október 29. - 00:36:00 »
Sziasztok!Még nem oldódott meg,hétfő óta van egy diagnosztikai szakinál a verda.De vakargatja csak a fejét.Kipróbálta egy másik egr-el,csak úgy behelyettesítve,dettó ugyan azt produkálta.Mindenesetre azt mondta,nem adja fel.Az mondjuk jó,csak jó lenne már használni ha megvettem.Meg eddig csak szórom a kútba a pénzt,eredménytelenül.Annyit tehetek,a többi aprósághoz amit orvosolni szeretnék gyűjtöm a fórumokon az ötleteket! :-)

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1201 Dátum: 2015. Október 28. - 21:42:12 »

Szia!

Benzinesben tudtommal nincs egr csak dízelben. Azt figyeld meg, hogy az üzemanyagtankod milyen szinteken van mikor ezt csinálja, mert ha háromnegyedig van és ott jobban indul akkor, lehet, hogy az AC gyengébb.
Viszont ha ez mindegy, és a motor hőmérséklete is mindegy, akkor vagy az üzemanyagot engedi vissza, azért teker mire felrántja, illetve valamelyik jeladóra gondolnék, bár azt lehet jegyezné a computer. Inkább üzemanyag lesz az, de ez csak az én tapasztalatom.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 28. - 21:47:23 írta woodie »

Teene78

• Fórumozó
« Válasz #1200 Dátum: 2015. Október 28. - 19:41:57 »
Közben én is egy problémával küzdök még mindig.Egy 3,5 v6 os inditási gondjaim vannak.Nehezen indul hidegen.melegen.Ez azt jelenti hogy kb 5-8 mp ig teker mire "elkapja" .De ha egyszer beindul nincs vele gond rövid hosszu távon sem.Gyertyák cserélve komputer hibaüzenet nélküli,aksi cserélve egy nagy iditóáramosra.Injektorok tiszták.Szóval lövésem nincs.Na olvastam egy külföldi oldalon az EGR is okozhat ilyen gondot,ha nem zár rendesen a koromtól akkor lehet nehéz inditási gondja.Az következik hogy azt szétszedem és megnézem ,de ha valakinek van esetleg valami ötlete vagy netán tapasztalata akkor bátran ossza meg velem.kérem és köszönöm
szép estét mindenkinek

Teene78

• Fórumozó
« Válasz #1199 Dátum: 2015. Október 28. - 19:31:08 »
Üdv !
Nem szeretnék okoskodni mert dieselem nem volt eddig,de olvastam valahol hogy a koszos EGR is ilyet produkál kb 1500-2000 fordulattol dolgozik ha jol értelmeztem.Bár nem tudom van-e ebben a tipusban de gondolom.Egy ötlet volt csak.

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1198 Dátum: 2015. Október 28. - 14:35:58 »
... megoldódott már a problémád? Sikerült orvosolni?
    (sajnos, én nem ismerem a dizeleket, de türelem, csak ide talál Valaki, Akinek már volt ilyen nyűgje,
         még, ha 1.5dci-vel is(?)) ...   :-\

Kommenda.Tibi

• Újoncok
  • **
« Válasz #1197 Dátum: 2015. Október 23. - 09:12:16 »
Sziasztok!
Tanácsot,segítséget szeretnék kérni,egy nemrég vásárolt Espace IV 2.2dci kapcsán.Van egy olyan hibajelenség,amire nem sikerült ezidáig megoldást találni.
Az autó gyorsításkor erős szívó,vagy fújó hangot hallat.Egy darabig úgy ahogy húz,megyeget.Majd jellemzően alacsony fordulaton,de terhelt motornál közli hogy check injection,majd minden teljesítmény eltűnik.Se turbóhang,semmi.Ekkor leállítom,ujraindítom és mintha semmi sem történt volna megy.De persze ugyan azokkal a jelenségekkel.Gépre rakva semmit sem mutat,ami ezzel összefüggő hiba lenne...
Eddig amit elkövettünk vele:

Cooler nyomáspróba,majd csere(kicsit olajos volt,biztos ami biztos)
Minden csövet,csatlakozást átvizsgáltunk többször is,de nincs könnyű dolgunk,hiszen alapjáraton nem mutatkozik a hiba.
Nos,még annyi hogy a cooler csere szükséges vokt,most már van nyomaték,húz is az autó,de 2000es fordulattól ugyan az a jelenség fennáll mint eddig.

Szóval bárkinek bármi ötlete,meglátása van,vagy konkrét megoldása a dologra,nagy örömmel fogadom!

Előre is köszönöm.
Üdv KT
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 26. - 07:42:56 írta Kommenda.Tibi »

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1196 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 08:51:13 »
Na végre úgynézki meg lett az alapjárat ingadozás oka. Nem volt túl drámai a helyzet, igazából az alapjárati motor volt rettenetesen elkoszolódva illetve kicsit rendbe raktam a csöveket. Tegnap mentem a városban 8 km-t, ezalatt nem jött ki, szóval remélem csak ennyi volt a nyűg. A múltkori nagyszervínél szerintem a szerelő sem a csöveket, sem a bilincseket nem rakta fel rendesen. Bár még nincs vége, mert vezérmű csere és a váltó olaj csere soron van, illetve a szelep dekli tömítések rendbe rakása. Egy baj van csak ezzel ennél a típusnál, ki kell engedni a motor-váltó kombót a kasztniból...

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1195 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:48:12 »

Fogalmam sincs, igazából mikor bejött az első nagy kánikula, akkor kezdte ezt csinálni. Újra. Mikor beindtom hidegen, tökéletesen jár, ha nem piszkálom akár egy óráig is, viszont mikor adok pár nagyobb gázfröccsöt melegebb állapotban kezdődik a hinta és nem is hagyja abba amíg újra nem indítom. Mikor újra indítottam és nem piszkálom javarészt jól ketyeg, persze elindulok és jövök-megyek, megállok alapjáraton megint fel-le mászik.

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1194 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 07:11:25 »
... nna, akkor nekem már nem kell bemásolnom  :D :D :D
   (Icakás voltam, én még csak most láttam ezt a választ ::))

anfanger001

• Vendég
« Válasz #1193 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 20:32:10 »
Nem biztos, kérdés az hogy mi teheti tönkre a lambdát???

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1192 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 20:09:44 »

Köszönöm, egyelőre nekem sincs jobb ötletem, szóval kitakarítom aztán remélem minden ok. Viszont egy valami zavar, hogy mielőtt tavasszal kicseréltem a lambdát ezt csinálta, mjad csere után abba hagyta..... most újra kijött, persze lehet véletlen is.

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1191 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 20:07:28 »

anfanger001

• Vendég

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1189 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 14:50:18 »
... ez megint nem segítség, tehát nem is hozzászólás, akárcsak az előbbi!  ;D
   Eddig egyetlen választ kaptam a kérdésedet tolmácsolva:
   "Hááát volt ilyen autóm, és ingadozás is volt. Egy nagy esős beázás miatt kellett cserélni valamit de mit, azt már meg nem mondom. A motortérben volt, talán valami kerek, tányér alakú dolog. Túl régen volt már, sorry."

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1188 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 14:46:55 »

Nem baj az, igazából annyira nem kellett még foglalkozni vele,hogy én sem nagyon ismerem. De egyszerű felépítésű, úgyhogy az alapjárati motorral kezdem majd, és ha az sem megyek tovább. Csak gondoltam hátha valaki már küzdött hasonlóval.

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1187 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 10:31:59 »
... nem ismerem a V6 motort. Nem tudom mi minden szabályozza a keverékképzést és a fordulatot.
   Más motorból kiindulva, légtömegmérővel és az injektorokkal kezdeném, alkoholba állítanám a fejüket  4 - 5  percre.
   Vagy járó motornál végignyomorgatnám a vákuum csöveket, illesztésüket csavargatnám.
   Gyertya, vagy gyertyakábel cserék, de, nem tudom, hogy milyen szabályozók vannak abban a motorban ...  :-\ :-\ :-\
   (Szóval, ezzel az erővel, inkább ne is válaszoltam volna  ::))

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1186 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 09:21:49 »

Senki nem találkozott a jelenséggel?

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1185 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 06:39:26 »
A 3.0 V6 benzinben már megint ingadozik az alapjárat fel-le. Lambdaszonda volt cserélve (1 lambdás a rendzser) , aztán a kánikulában újra előjött, mikor cserélve volt a lambda azt hittem , hogy csak az a baj. Mi lehet?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 07. - 11:33:59 írta woodie »

Lagunadci

• Fórumozó
« Válasz #1184 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 21:05:28 »
Reanult Laguna II 1.9 dci Initiale 2001.12 NAVI, PHII műszeregység
Renault Kangoo 1.5 dci Privilege 2002
Renault Safrane 2.2 Vi 1996 eltávozott az örök vadászmezőkre
Renault 19 GTD 1.9 Chamade 1992 ő is eltávozott

Espace34

• Klubtag
« Válasz #1183 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 20:54:22 »
Köszönöm a terelgetést irányomba, van ilyenem. Én Budapesten vagyok a 16. kerületben.

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1182 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 20:24:12 »
... ha véletlenül nincs neki, akkor Espace34 Klubtárssal próbáld fölvenni a szálat ... ::)

Lagunadci

• Fórumozó
« Válasz #1181 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 19:50:45 »

Kacsabácsi

• Klubtag

Lagunadci

• Fórumozó
« Válasz #1179 Dátum: 2015. Augusztus 28. - 15:16:06 »
Uraim segítség kéne.
Egy barátomnak az Espace 4-esében a jobb első mechanika széthullott. Nincs valakinek ilyen ablakemelő mechanikája, esetleg javítószett hozzá?

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1178 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 08:56:33 »
... biztos nem véletlenül forrasztották a másikat is ...  :-\

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1177 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 08:44:35 »

Bízom benne, hogy inkább csatlakozó, mert 2 darab műszerfalam van és mindkettővel csipog, bár amilyen a szerencsém.... igaz az is, hogy a műszer írta, hogy vezető oldali szakadás, így egyre jobban érik bennem ,hogy forrasztás következik és ha úgysem szűnik a csipogás kib@szom az üléseket  >:(

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1176 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 07:16:03 »
... bármelyik csati dobhatja a hibát! Akár az öv feszítőké is!
   De, hogy jól érezd magad, maga a műszerfal gyönge nyáklapja is ...   :-\

woodie

• Fórumozó
« Válasz #1175 Dátum: 2015. Augusztus 24. - 21:27:41 »
Újabb ülés légzsák csatlakozós kérdés....
Létezhet az, hogy sofőr ülés alatti csatlakozók a szarok nem isz anyós alatti forrasztottak, mert ugye hiba jelzést azt adja a műszerfalon és ha jól emlékszem a múltkor a műszer rádugását követően sofőr oldali légzsák szakadást írt ki. Bár ugye a leírtak alapján egyértelmű, de azért kíváncsi volnék, igaz ha azt veszem alapul, hogy a haver anno zsír új 3000 km-es twingo-jában is adta a hibát, majd a szakszervíz simán össze forrasztotta a terméket.

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1174 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 23:04:33 »
... ezt mondom!!! Te is megerősítetted, és most itt is!
     espace2014/espace2015 már beszopta ezt...

Espace34

• Klubtag
« Válasz #1173 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 18:54:56 »
A kilométeróra állását meg már nem tudod visszacsinálni. A komfort doboz is megtanulja a kijelző állását, és a kijelző is a komfortdobozét. Mindig a nagyobb óraállást tanulja meg. Csak a mágusok tudják kiütni, de el kell vinned a kijelzőt is, meg a komfort dobozt is hozzá.

Kacsabácsi

• Klubtag
« Válasz #1172 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 18:51:02 »
... a km-t már cseszheted! Mindig a nagyobbik írja felül a kisebbet, akár az óra is a vezérlőt!!!
    Ezt szívta már espace2014 Fórumtárs is!!!
    A doboz elvileg tudja, de, lehet, hogy a másik autóban ki volt kapcsolva.
    Nekem a hétvégén kapcsolta be Espace34 Klubtárs! ...   ::)