Szerző Téma: Safrane  (Megtekintve 38091 alkalommal)

mmick

• Fórumozó
  • Nem: Férfi
Re: Safrane
« Válasz #650 Dátum: 2013. Május 30. - 13:05:01 »
Csak szellőzésre úgy kapcsolod, hogy megnyomod az AC gombot, és akkor kikapcsolod a klímát, ilyenkor nem világít az AC ikon és eltűnik az AUTO felirat is. Az AUTO gomb megnyomásával visszaállítod megint automatikus üzemmódba, amikor Te csak a hőmérsékletet választod meg; a vezérlő meg eldönti, hogy hűtsön éppen vagy fűtsön a kívánt hőmérséklet eléréséhez; illetve azt is automatikusan dönti el, hogy hova fújja a levegőt. Minden esetben mikor már a hőmérsékleten kívül belenyúlsz a vezérlésbe pl.: kiválasztod, hogy lábhoz fújjon és az befújás erősségét is megváltoztatod akkor az a beállítás úgy marad amíg el nem állítod, vagy újra meg nem nyomod az AUTO gombot.
Safrane 2,5 20V

berkaba

• Újoncok
  • **
« Válasz #649 Dátum: 2013. Május 30. - 11:07:44 »

Köszönöm! Kipróbáljuk, sok falevél és termés van a fákon, így lehet, hogy bedugult. Egy olyat még kérdezhetnék (lehet, ez elég fura lesz) hogy csak szellőzésre hogyan kell bekapcsolni?

Köszönöm:berkaba

borsy

• Fórumozó
  • Szeged
« Válasz #648 Dátum: 2013. Május 27. - 14:06:38 »
háth...sztem nálad is a tipikus digitklímás betegség van!!
haldoklik a ventillátorod!!! de lehet h nem reménytelen a dolog!!
a kesztyűtartó alatt találod a ventillátort 3 csavar tartja..ki kell buktatni és megnézni a csatlakozóját h nincs-e nagyon beégve
ill úgy indítsd be a motor h ki legyen kapcsolva  a klima...utána ha jár a motor kapcsold rá a szellőzést (klima nem muszáj)
ha megmozdul a ventillátor akkor valszeg nincs leégve...de a csatlakozó mindenképpen be lesz égve!!!
Kérdés miért van beégve... többek között a pollenszűrő elhanyagolt állapota..ill az is elképzelhető h a levegő csatorna is tiszta kosz netán falevél stb..
az is nézd meg ha a pollenszűrő és a ventillátor ki van véve!!
hirtelen ennyii!!!! ha kérdés van még írj!!! :)
Safrane V6i Quadra PhI (Sáfrány IDA)

berkaba

• Újoncok
  • **
« Válasz #647 Dátum: 2013. Május 27. - 13:15:51 »

Ahogy bekapcsolom a klímát, "megpróbál működni" mint amikor normális esetben keverni próbálná a levegőt. A kijelzőn el is jut egy darabig a teljesítménye kijelzésében, aztán kiírja, hogy SERVICE és onnan se kép se hang. Ezért gondoltam azt, hogy esetleg valami nyomásproblémája van vagy ilyesmi. Ha elektronika lenne, akkor ha jól gondolom meg se próbálná beüzemelni a ketyerét  ???

Köszi:berkaba

borsy

• Fórumozó
  • Szeged
« Válasz #646 Dátum: 2013. Május 27. - 10:35:16 »
mi ad kerregő hangot??  a ventillátor??  jó lenne pontosítani a hibajelenséget!!!  ???

Safrane

• Fórumozó
« Válasz #645 Dátum: 2013. Május 24. - 16:14:53 »
Egy nyomáspróbát mindenképp megérne a klímásnál. Ha a gáz szivárog, festés után a lámpával egyből meg tudja mondani a szivárgás helyét. Ha nem az a gon, akkor diagnosztika, mert a klímások nem értenek hozzá!

berkaba

• Újoncok
  • **
« Válasz #644 Dátum: 2013. Május 24. - 12:25:39 »
Sziasztok!

Egy 2,2-es dízel td safranekem van. Másfél éve egy szerelés után a klímája elkezdett haldokolni. Először csak valamikor bekapcsolt, valamikor nem. Aztán meghalt (néha-néha még bekapcsol). Egyszer újra lett töltetve, akkor egy ideig működött, de egy-két hónap után megint nem. A ventilátor én úgy hallom, hogy bekapcsol, kerregő hangot ad a klíma, viszont egy idő után kiírja, hogy service és nem indul. Mi a tippetek? Gáz szivárog valahol?

farkasa

• Újoncok
  • **
« Válasz #643 Dátum: 2013. Május 16. - 06:26:25 »
Megjavult!

Vagyis megtalálták a hiba okát. Elrepedt elosztófedél (5. henger) + egy törött gyertya (1. henger), ami a kivételkor beszakadt, nem kis riadalmat keltve...
Szóval a két hiba együtt, + az üzemanyagszűrő -> SYSTEM FAULT

Köszönöm a segítségeteket!

borsy

• Fórumozó
  • Szeged
« Válasz #642 Dátum: 2013. Május 15. - 08:47:22 »
ClioRN felvetése jogos...általános probléma az AC csatlakozó kontakhibája a Ph I és Ph II -nél is!!
Érdemes tisztítás után műanyag gyorskötözővel rögzíteni !!! biztos ami biztos!!  ;)

mmick

• Fórumozó
« Válasz #641 Dátum: 2013. Május 14. - 22:58:19 »
Azt esetleg megfigyelted, hogy mennyi benzin volt benne mikor leállt? Ha meredek lejtőn megyek lefelé, vagy akár sík úton nagyot kell fékezni, nekem is leáll, ha már "csak" 17-20l van benne! Megnéztük a tankot, AC-t minden rendben, csak lapos a tankja, és az alján egy ekkora "vödör" van, aminek értelem szerűen az aljáról szív az AC! Ennek a vödörnek az alján pedig van még egy kis edény, ami csillapítaná a lötykölődést, de ez előrefelé nyitott, így ha lejtőn mész le, vagy fékezel, egyszerűen kifolyik belőle a benzin, és leáll az autó, ami persze meredek lejtőn kanyarban automata autónál ugye nagyon izgi (se fék-, se kormányrásegítés, és nincs motorfék)! A spontán leállást még az alapjárati motor is okozhatja, néha beragad zárt állapotban és nem kap a motor levegőt. Ha csak koszos, egy takarítás megoldhatja, ha már berágódott akkor csere. Nekem ezen okokból szokott megállni! Remélem tudtam segíteni! Ha sok levegőt szívott az AC akkor ne tekertesd sokat, inkább engedd ki a légtelenítőn a buborékot, ha szemben állsz vele, a jobb oldalán az injektor sornak van egy kék szelepsapka, azt tekerd le, és nyomd be a szelepet amíg benzin nem jön!
Safrane 2,5 20V

ClioRN

• Globális moderátor
  • Clio I 1.2 Turbo
« Válasz #640 Dátum: 2013. Május 14. - 22:09:12 »
szia

amikor leáll és nem indul az AC pumpát halod működni? az én ex safranomnál az AC csati volt kontaktos.

EGR szelep? biztos van benne vagy svájci az autó?
Clio I 1.2 turbo & Scenic II\II 1.6 16v & Grand Scenic II 1.6 16v
the secret of fast driving is not learning to drive a car while it's under control but when it's out of control - Eddie Sachs

farkasa

• Újoncok
  • **
« Válasz #639 Dátum: 2013. Május 14. - 19:51:28 »
Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok a fórumon (bár már régóta olvasom) ezért:

2007 óta használok egy 1997.12.31-én üzembe helyezett PII Safrane-t 2,5 benzin + automata váltó.

Már másodszor ütközöm a következő problémába. Az autó hidegen szuper, üzemi hőmérsékleten eltűnik az alapjárat, majd leáll az autó. Ez a Mecsekben (pécsi vagyok) nem a legjobb. Néhány perc múlva beindul, s megy ismét, vagy nem. Hidegen megint jó. Ilyen tünetekkel már egyszer, két éve javították, akkor a gyújtókábel csere volt a megoldás. Most cseréltek elrepedt elosztófedelet, tisztítottak üzemanyagszűrőt, EGR? szelepet, ..., de a hiba még mindig megvan (melegen leáll). Motordiagnosztika volt (nem hibakód kiolvasás), a szerelő szerint elektromosan rendben van.
Nagyon örülnék, ha valaki azt mondaná, hogy ez és ez a megoldás és OK, de lehetséges hibaokokat is megköszönök. Előre!

A Safrane egyébként nagyon-nagyon jó autó!!!!!!!!!

ödön

• Fórumozó
« Válasz #638 Dátum: 2013. Április 30. - 20:31:59 »
Sziasztok,

Biztos van erre megfelelő topik, de inkább itt kérdezem...

Szélvédő fóliázzással kapcsolatos jogszabálymódosításról tud valaki valamit?
Történt ugyanis, hogy egyik ismerősömet megbüntették, mert a két első-oldalablak fóliázott volt. Valami 85% fényáteresztésű volt, tehát elméletileg belefért a tűréshatárba, ja, és persze matricás, műbizonylatos volt...

No, hát a rendőrök azzal indokolták galád tettüket, hogy idén valamikortól már egyáltalán nem lehet fólia az első oldalablakokon, még műbizonylattal sem. Nem is volt náluk műszer!

Én semmit nem találtam erről a hálón.
Szóval jó volna nem póruljárni, nekem nincs felesleges 50 papírom a büntire (a fóliliám meg legfeljebb 15% fényt ereszt át ::) )
Safrane 2.2 Si -'96

Kutyka

• Fórumozó
Re: Kipufogó cső átmérő
« Válasz #637 Dátum: 2013. Április 04. - 18:48:03 »

Köszönöm, tökéletes adat orgia! :)

Jó ideje már, hogy kibeleztettem a gyárit, mert csörgött-zörgött benne a kerámia.
Nemsokára megy vizsgára és gondoltam kap egy szép, új Bosal 099-948 univerzálist.
Ehhez kellett az átmérő. Szerencsére stimmel :)
Renault Safrane 2.5 20V Aut. (1999)

mmick

• Fórumozó
Re: Kipufogó cső átmérő
« Válasz #636 Dátum: 2013. Április 04. - 15:29:22 »
Szia!

Katalizátor cikkszáma, a Dialogysból: 7700421271.
Erre kerestem képet a google-ban, http://cn.oemol.com/oem/en_oem_detail/37129/7700421271/_ExhaustPipes.html

http://www.autopartoo.com/oem/renault/7700421271.html

összekötő elem, alátét cikkszáma: 7700823540

remélem segítettem! (miért kell kicserélni?)
Safrane 2,5 20V

Kutyka

• Fórumozó
Kipufogó cső átmérő
« Válasz #635 Dátum: 2013. Április 04. - 13:55:35 »
Urak!

1999-es, 2.5 20V gépsárkány katalizátornál mért kipufogócső átmérőjét tudja valaki?
Univerzális katalizátor beszerzéséhez kellene ez az adat.
Renault Safrane 2.5 20V Aut. (1999)

borsy

• Fórumozó
  • Szeged
« Válasz #634 Dátum: 2013. Március 26. - 09:51:45 »
nah...akkor már itthon is megjelent a kereskedőnél!!!!
ehh...ha lesz rá felesleges pénzem lehet h veszek és megpróbálom belefaragni!!!!
 ;)

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #633 Dátum: 2013. Március 25. - 16:22:11 »
Kedves Gábor neked meg amúgy már így utólag is Boldog Névnapot kívánok!!!!
Egyébként meg is kérdeztem kb 3 napon belül meg tudják ezeket szerezni csak a V6-hoz nem hozza. Azt nem tudta megmondani miért nem de gondolom a kipufogó kivágás miatt. Bár gondolom simán át lehet alakítani hozzá! Viszont oldalsó elemekkel együtt elérhető nagyon jó áron.

Safrane

• Fórumozó
« Válasz #632 Dátum: 2013. Március 25. - 06:57:54 »

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #631 Dátum: 2013. Március 24. - 23:04:45 »
http://www.fekmester.hu

Bármilyen kérdése, kérése van, forduljon bizalommal hozzánk.
Keressen bennünket:

+36 20 9150 340          
info@fekmester.hu

+36 70 370 5259           
           +36 30 9264 160           
           +36 52 954 930   
Telephely:
4031, Debrecen, Szoboszlói u. 30-32.

Nyitvatartás:
Hétfő-Péntek 8.00-17.00       

Safrane

• Fórumozó
« Válasz #630 Dátum: 2013. Március 24. - 18:02:08 »
Szia! Az én gépem nem karaja megtalálni a megjelölt helyet. Légyszíves írj egy tel. számot ill árat hozzájuk!

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #629 Dátum: 2013. Március 24. - 15:04:19 »
Akit érdekel esetleg motortakaró műanyag, itt iszonyat jó áron árulnak utángyártottat!

http://www.fekmester.hu/webshop/renault-safrane-benzin-2.00-1994-karosszeria-karosszeria_elemek-karosszeria_elemek-polcar

borsy

• Fórumozó
  • Szeged
« Válasz #628 Dátum: 2013. Március 07. - 08:54:06 »
írtam privit hítalak telefon!!!!  ;)

R21

• Fórumozó
« Válasz #627 Dátum: 2013. Március 06. - 19:55:42 »
S.O.S.
keresek 3.0i v6 külső féltengely csuklót
20/4848-392

Lagunadci

• Fórumozó
« Válasz #626 Dátum: 2013. Február 18. - 16:40:28 »
Urak....
pár héten belül mostmár tényleg elkezdem bontani a Safrane-omat...
Ha valakinek esetleg kell 100.000 ft-ért vihető egyben, ha nem elbontom.
Amit tudni kell nálam az elmúlt kb 6 évben ment max 10.000 km-t, de lehet még annyit sem.
Valszeg hengerfejes, (nem néztem meg mi a baja)mert fogy a víz és az olaj, egyébként gyönyörűen indul.
Mikor megvettem előtte sérült lehetett az eleje, mert más színű az első lökös, a motorháztető és a bal első sárvédő, de meg van csinálva, csak festve nincs.
2.2 Vi - Plüss belső - digit klíma - elméletileg tempomat, (bár sosem sikerült bekapcsolnom) - beszélős compi stb. stb.

Remélem nem írtam rossz helyre.

Ha valakit érdekel a privát email címemen keressen, az a leggyorsabb.
Reanult Laguna II 1.9 dci Initiale 2001.12 NAVI, PHII műszeregység
Renault Kangoo 1.5 dci Privilege 2002
Renault Safrane 2.2 Vi 1996 eltávozott az örök vadászmezőkre
Renault 19 GTD 1.9 Chamade 1992 ő is eltávozott

GOD!

• Klubtag
  • a TaliROCKant
    • Zár-Tár
« Válasz #625 Dátum: 2013. Február 10. - 03:03:51 »
elméletileg a kiolvasóval nem tudod elrontani, nyugodtan rádughatod. Legrosszabb esetben nem fog működni
Renault kártyák, immós kulcsok, távirányítók minden mennyiségben

mario

• Fórumozó
« Válasz #624 Dátum: 2013. Február 09. - 20:53:26 »
Sziasztok! 2000-es évjáratú Safrane. Kartámaszt ha felnyitom van egy obd szerű csati. OBD2 kiolvasóval lehet használni? Vagy kell valami átalakító?

Imbuszmester

• Fórumozó
« Válasz #623 Dátum: 2012. December 28. - 18:02:36 »
Sziasztok. Nagyon köszönöm a segítséget és kellemes ünnepeket és sikerekben gazdag új esztendőt kívánok mindenkinek.
 Vigyázzatok magatokra és családotokra.

mario

• Fórumozó
« Válasz #622 Dátum: 2012. December 28. - 16:03:36 »
Megvan, a bal oldali keverőmotor pálcája ugrott ki a helyéről. Ami a fűtéscsövek mögé megy. Már csak a termosztátot kell kiszabadítanom. :)
Üdvözlégy GOD :)

GOD!

• Klubtag
  • a TaliROCKant
    • Zár-Tár
« Válasz #621 Dátum: 2012. December 28. - 14:05:53 »
hőmérő kábel szakadt, vagy maga a balos hőmérő szart be.

Respect-T :P

Safrane

• Fórumozó
« Válasz #620 Dátum: 2012. December 28. - 12:17:01 »
A termosztár helyét csak a régi V6-osban tudom. A klímánál az állítómotorokat nézném meg.

mario

• Fórumozó
« Válasz #619 Dátum: 2012. December 27. - 18:54:14 »
Már megint problémám van. Ki tudja merre van a termosztát? V6 24v 2.9 benzin. Ez az egyik probléma. A másik, hogy a digit klíma bal oldala nem fűt. A jobb oldal igen, de a bal oldal vízhőmérséklettől függetlenül hideget fúj. Összerakás után tökéletesen működött. Hőfok állításra nem veszek észre változást.

GOD!

• Klubtag
  • a TaliROCKant
    • Zár-Tár
« Válasz #618 Dátum: 2012. December 25. - 14:44:05 »
Nem értem meg, miért nem tudtok egy átok gugli keresést önállóan megcsinálni!

De azért legyen neked is Boldog Karácsonyod ;)

ödön

• Fórumozó
« Válasz #617 Dátum: 2012. December 24. - 13:38:12 »
Sziasztok,

Boldog karácsonyt mindenkinek :)
Safrane 2.2 Si -'96

Imbuszmester

• Fórumozó
« Válasz #616 Dátum: 2012. December 23. - 11:18:21 »
Sziasztok. Bocs,hogy megint segítséget kérek,de kellene a Safrane elektromos ülések bekötési rajza. Kaptam 1pár elektromosan állítható,fűthető,légzsákos,memóriás ülést és egy idegen típusba szeretném beletenni. A légzsák kivételével mindent beszeretnék kötni,hogy működjön. 99-es Safraból valóak,csak a szín és szám jelöléssel nem vagyok kibékülve. Az a része érdekelne ami a szőnyeg alól kijövő kábelek be csatlakozása az ülés alatti fekete sagem vezérlőbe. Kérlek segítsetek ebben a problémában. Előre is köszönöm.

ClioRN

• Globális moderátor
  • Clio I 1.2 Turbo
« Válasz #615 Dátum: 2012. November 30. - 08:50:51 »
nekem mindegy volt mentem klimáshoz amúgy is de én sem szerettem volna mégegyszer megcsinállni ;D
the secret of fast driving is not learning to drive a car while it's under control but when it's out of control - Eddie Sachs

mario

• Fórumozó
« Válasz #614 Dátum: 2012. November 29. - 20:21:15 »
Sikerült, végeztem. Klímát nem kötöttem szét. A box mögött ahol a klímabox csatlakozik van felül 2 csavar... nem tudom melyik "jóképességű" tette oda, de sikerült kicsavarni, és klíma bontás nélkül kiemelni. Összerakás sem volt semmi, több mint szétszedni :) De soha többé nem akarom :D Ami a szélvédő alatt az ablaktörlő mogott vannak csavarok, simán berakhatták volna belülre.

ClioRN

• Globális moderátor
  • Clio I 1.2 Turbo
« Válasz #613 Dátum: 2012. November 29. - 12:38:55 »
ismerős képek

az ablaktörlő mechanika alatt van felfogatva még kivülről és az egész klimaboxot ki kell emelned utána kb 10mp a radiátro csere én 2 éve csinálltam ugyan ezt az ex safranomon.
Klimát is szét kell kötni.

mario

• Fórumozó
« Válasz #612 Dátum: 2012. November 28. - 17:12:41 »
Lötyög, de benéztem a ventilátor helyén, és klímával együtt lötyög. Mindjárt csinálok képet, hogy hol tartok.

« Utoljára szerkesztve: 2012. November 28. - 17:34:30 írta mario »

Bowril

• Globális moderátor
  • Clio III 1.5dCi 106Le Monaco
    • www.renaultclub.hu
« Válasz #611 Dátum: 2012. November 28. - 17:09:20 »
én úgy tudom hogy ki kell szedni a műszerfalat hogy kiférjen....
Minden írományom kizárólag a saját véleményemet, gondolataimat tükrözik, semminemű felelősséget nem vállalok értük!

Lagunadci

• Fórumozó
« Válasz #610 Dátum: 2012. November 28. - 17:06:11 »
Nem tudom ott hogy van de LagII-nél összesen 6 csavar tartja....
A hifi alatt is, a kijelző alatt is és még pár helyen. Utána csak ki kell izomból venni ha már lötyög...
A klíma rendszer külön van tőle...
Reanult Laguna II 1.9 dci Initiale 2001.12 NAVI, PHII műszeregység
Renault Kangoo 1.5 dci Privilege 2002
Renault Safrane 2.2 Vi 1996 eltávozott az örök vadászmezőkre
Renault 19 GTD 1.9 Chamade 1992 ő is eltávozott

mario

• Fórumozó
« Válasz #609 Dátum: 2012. November 28. - 17:02:34 »
Sziasztok!
Digit klímás jószágomban szeretnék fűtőradiátort cserélni. Mivel oldalra nem tudom kicsúsztatni (kormány, pedálok stb) szeretném kivenni a szellőztető egységet. Műszerfal kint van, a szélvédő alatti csavarok is, de mégsem akar megmozdulni. Csak a klíma lekötésével tudom folytatni? mi és hol tarthat még? Valaki cserélte már? Mit hogyan?
Szerk.: Safrane II 2000-es évjárat v6 2.9 24v
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 28. - 17:05:12 írta mario »

safrane500

• Újoncok
  • **
« Válasz #608 Dátum: 2012. November 01. - 10:10:16 »
Udv!
Lenne megint egy kerdesem:
az auto inditasnal dob egy feher fustgomolyagot, mint kb a videon levo:
http://www.youtube.com/watch?v=nGtF82_sqWI
alapjaraton nem fustol ennyire, csak ha kb 1500 folott jaratom. e felett nyilvan nagyobb fust. motor bemelegedes utan nincs ilyen.

az egyenletben:
a hutoviz allando,
olajszint detto,
izzito gyertya most lett cserelve.

kell e aggodnom vagy ez teljesen normalis? 1 eve szerintem igy hasznalom, motorikusan eddig hibatlan. 2.5dt.

ödön

• Fórumozó
« Válasz #607 Dátum: 2012. Október 09. - 07:11:21 »

Köszi, utána is nézek.

Nem akarok vaktában költekezni, elsősorban mások tapasztalatára vagyok kíváncsi, aztán esetleg megnézem a gyári leírást is  :)
Safrane 2.2 Si -'96

Némbee

• Klubtag
« Válasz #606 Dátum: 2012. Október 07. - 13:31:42 »
Nalunk a gyerkoc 16 honapos es eme projekt nalunk is eleg fontos volt. Mi a BeSafe iZi Comfort X3 mellett dontottunk. Ebbol van isofixes es hagyomanyos is. Sajna nekunk sincs isofix a lageszban de nem bantuk meg. Arban 60-70 isosan 90-100 volt tavaly.
Scenic II 1.5 dCi Privileg Luxus 101Ps  (2004) exClio III 1.2 16V Rip Curl 75Ps (2008) exKangoo 1.5 dCi ICE 68Ps (2006) exLaguna 2.0s Business 139Ps (1998) exR11 GTX 1.7 82Ps (1985)

vidi75

• Klubtag
  • A Fórum Szelleme
« Válasz #605 Dátum: 2012. Október 06. - 11:48:40 »
Renault Clio II. 1.2 8V Ph I.
Renault Clio II. 1.6 16V Ph II.
Renault Clio II. RS 2.0 Ph II.
Renault Megane Grandtour 1.5 dCi 107LE, Authentique Plus x2
Renault Trafic 1.9 dCi
Renault Master 2.2 dCi L2H2
Renault Clio II. Societé 1.5 dCi Ph II. 82 LE

ClioRN

• Globális moderátor
  • Clio I 1.2 Turbo
« Válasz #604 Dátum: 2012. Október 01. - 07:48:34 »
Azért ha a safrane tömegét nézzük elég nagy a biztonsági faktor  ;D

ödön

• Fórumozó
« Válasz #603 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 22:48:45 »

Hmm, na igen.
Úgy akarnám, persze, hogy a kocsi is maradjon és a biztonsággal se legyen gond. Tapasztalat meg még nem van ilyen téren.
Safrane 2.2 Si -'96

vidi75

• Klubtag
  • A Fórum Szelleme
« Válasz #602 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 22:33:34 »
Hát sztem a "hagyományos" biztonságban igen csak alul marad az Isofix-eshez...

Lassan nekem is aktuális a gyerekülés, hordozó, babakocsi téma, nézelődtem kicsit már az ügyben...
Renault Clio II. 1.2 8V Ph I.
Renault Clio II. 1.6 16V Ph II.
Renault Clio II. RS 2.0 Ph II.
Renault Megane Grandtour 1.5 dCi 107LE, Authentique Plus x2
Renault Trafic 1.9 dCi
Renault Master 2.2 dCi L2H2
Renault Clio II. Societé 1.5 dCi Ph II. 82 LE

nógrádi

• Vendég
« Válasz #601 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 21:26:41 »

Szia. Nekem már felnőtt a "kicsinyem".
De nézz szét ezek között.http://www.google.hu/search?q=gyerek%C3%BCl%C3%A9s&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&source=hp&channel=np
Vagy menj el egy szakboltba ahol remélhetőleg tudnak segíteni.
Ne vegyél Kínában gyártottat (szerintem) és vannak valami szabvány jelzések rajta, azoknak feleljen meg.