Szerző Téma: Safrane  (Megtekintve 38089 alkalommal)

Safrane94

• Fórumozó
  • Nem: Férfi
Re: Safrane
« Válasz #700 Dátum: 2014. Július 24. - 22:23:19 »
Szia!

Én találkoztam anno ezzel a problémával, miszerint elviselhetetlen volt már a szellőzőből áradó levegő! Én azt csináltam vele hogy kiszedtem az összes szellőző rostélyt illetve a fűtőmotort is! Kiporszívóztam amennyire csak tudtam a motor és a radiátor közötti részt, ott volt a legtöbb dzsuva! Ezután a szellőzőket ledugózva egyenként bedugtam a porszívó csövet és amilyen mélyre csak tudtam ledugtam majd folyamatosan húztam kintebb! Persze a porszívó csövet úgy csináltam meg hogy lebontottam a végét tehát teljes keresztmetszettel használtam a gégecsövet! Ezután fertőtlenítettem két doboz spray-vel:

http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=MOTIP00580%7CLA#.U9FoLFV_tS4

Pollenszűrő beszereléséhez szükség van egy beépítő keretre amit utólag tudsz megvenni. Ennek a cikkszámát vagy 3 évig vadásztam, márkaszervizben mondták hogy építettek be ilyet de már nem volt meg a katalógus a cikkszámmal. Dialogys simán meg nem hozza! Azután csak sikerült a francia fórumból megszereznem és meg is rendeltem! A készlethez adnak egy szűrőt a beépítőkeretet és az esőcsatorna műanyagjaihoz javítókészletet! A szervizben elég drága volt (24000) de után gyártva akkor sehol sem lehetett beszerezni!
Ezt szerintem kérdezd meg:

http://autoalkatreszwebaruhaz.hu/termektulajdonsagok.php?cikkszam=LAG10&ktypnr=5644

http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=LAG10%7CA%7CI#.U9FpuVV_tS4

Külföldi oldalon:

http://spareto.com/products/lag-10-filter-interior-air

A készlet cikkszáma:
7701418726

Utángyártva:
Mahle-Knecht LAG10

Csak szűrő: 7701418726
Szerintem próbáld meg beszerezni, megéri! Szűrőt már utána lehet venni egész olcsón:
http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=LA10%7CAZA%7CI#.U9FrIFV_tS4

mmick

• Fórumozó
« Válasz #699 Dátum: 2014. Július 24. - 09:35:54 »
Sziasztok!
Segítségeteket kérem klíma ügyben. Többször volt már habbal kifújva, előírás szerint csepegtető cső felől, hogy ne a ventilátorba folyjon, DE továbbra is büdös. Elkezdtem szétszedni, a rendszert, alulról, hogy hozzáférjek a párologtatóhoz, gyanítottam, hogy ott lesz kosz meg pangó víz (az enyémben még nincs pollenszűrő  Szomorú). Leszereltem, a ventilátort, hogy rálássak a párologtatóra, a vártnál kicsit nagyobb mértékű dzsuva várt, ezért gondoltam leszedem a doboz alját, hogy rendesen hozzáférjek és ki tudjam takarítani! Az összes látható csavart kiszedtem, de nem igen akar elválni egymástól, a doboz alsó és felső része! Feszegetni, eltörni nem szeretném! VALAKI szedte már szét, el tudná mondani, hogy kell, vagy nem lehet szétszedni; ne is próbálkozzak?
Pleas Help!
Safrane 2,5 20V

mmick

• Fórumozó
« Válasz #698 Dátum: 2014. Július 21. - 21:39:07 »
Sziasztok!
Segítségeteket kérem klíma ügyben. Többször volt már habbal kifújva, előírás szerint csepegtető cső felől, hogy ne a ventilátorba folyjon, DE továbbra is büdös. Elkezdtem szétszedni, a rendszert, alulról, hogy hozzáférjek a párologtatóhoz, gyanítottam, hogy ott lesz kosz meg pangó víz (az enyémben még nincs pollenszűrő  :(). Leszereltem, a ventilátort, hogy rálássak a párologtatóra, a vártnál kicsit nagyobb mértékű dzsuva várt, ezért gondoltam leszedem a doboz alját, hogy rendesen hozzáférjek és ki tudjam takarítani! Az összes látható csavart kiszedtem, de nem igen akar elválni egymástól, a doboz alsó és felső része! Feszegetni, eltörni nem szeretném! VALAKI szedte már szét, el tudná mondani, hogy kell, vagy nem lehet szétszedni; ne is próbálkozzak?
Pleas Help!
Safrane 2,5 20V

flagellumdei

• Fórumozó
« Válasz #697 Dátum: 2014. Július 16. - 23:43:50 »
Szasztok Sáfrányosok:)
Marhára új vagyok még itt és még csak az oldallal ismerkedem,de még nem tudtam mindent elolvasni persze.Azért próbálkozok itt,mert még nem találtam sehol ,amit keresek.Tud valaki Safrane MAGYAR nyelvű kézikönyvet????Mert valami orosz csoda kering a neten,de a cirill betűkkel leálltam már25 éve:D
Köszönöm!
Üdv:Zsolt
Safrane 3.0 V6 12V RXE

Aherus

• Újoncok
  • **
« Válasz #696 Dátum: 2014. Május 18. - 15:28:10 »

Köszi a segítséget!!
Nem volt még szétszedve, de van egy jó szerelőm aki az összes kocsink (teherautó is) szereli és ő nem sokat szokott tévedni. Maga a kuplung kinyomó tuti szar, mert elég nehéz benyomni a pedált és nehezen veszi az egyest is meg a hátramenetet is. Azt olvastam valahol, hogy a lendkerék akkor szar, ha leállítod és nagyot kattan ilyen szerintem van nálam.

Amúgy hétvégén megjártam szeged-pest vonalat előtte tankoltam tele 1/4 ment le és olyan 400km-t mentem szóval elég baráti a fogyasztás pedig volt város+pálya 140/150. Most is sokkal jobbnak tartom mint az Astrát. Azzal nem is mentem azóta ősöknél porosodik a garázsban :). Közben rájöttem, hogy az általam ülés fűtés gombnak vélt dolog az a tempomat főkapcsoló szóval az is működik rendesen.

Úgy néz ki megtartom és kipofozom a másikat meg eladom. Ma neki is estem a nagytakarításnak. Másik fórumba mindjárt rakok fel képeket.

Üdv Dave

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #695 Dátum: 2014. Május 18. - 10:06:23 »
Szia!

Hát azt te tudod, hogy neked mennyire tetszik az autó és megéri-e rákölteni! Viszont az tény hogy ezeket az autókat iszonyat jól és jó minőségű alkatrészekből rakták össze! Nem hasonlítható sok mai autóhoz sem, igaz nálunk nem volt egy nép autó!
Nem tudom a tiéd milyen felszereltségű lehet de ez az autó nem Astra meg Vectra stb kategória.... :)
Ha jól tudom az a verzió ami neked van nem is fogyaszt túl sokat, bár még adagolós! Viszont motorikusan is megbízható!
Ilyen autója van pl Budai Gábornak is aki bontott alkatrészben és javítási tapasztalaban is tud segíteni mivel munka mellett ezzel foglalkozik (kizárolag Safrane) ! Elérhetősége: 20/956-2613
Leírásokat azt én is tudok küldeni neked!
Itthon ami korrekt bolt és ajánlani tudom az a www.kovacsauto.hu , illetve érdemes az ebay-en is szétnézni mert sokszor vannak jó áron még gyári alkatrészek is! Ehhez a verzióhoz meg pláne!
Egyébként tuti a lendkerék adta meg magát??
Üdv,
Imi 

Aherus

• Újoncok
  • **
« Válasz #694 Dátum: 2014. Május 16. - 21:25:05 »
Sziasztok!

Dávid vagyok szegedről 29 éves.Nemrég beszereztem egy Safrane(98) 2.2dt gépet.Egy volt családtagtól aki 2010 óta ment vele 10000km-t maradék többi időben meg a garázsban volt. Jelenleg 240000 van benne, motor nagyon szépen szól és a motortér is gyönyörű. Kívül is belül is nagyon pöpec(kb semmi rozsda) és jobban szeretem mint a másik kocsim, csak van egy nagy baja a váltó. Kettős tömegű megadta magát és a kuplung kinyomó is gyengusz már. Még most is elég húzós az ára ezeknek. Valakinek van ilyesmivel tapasztalata? Hol lehet esetleg olcsóbban beszerezni. Bontottat nem hinném, hogy érdemes belerakni.De van itt olyan aki nagyon ottvan ebben a téméban remélem segít.

Nem tudom megéri-e ennyi pénzt belerakni a kocsiba. Két első teló+szilent csapágy kombó, vezérlés+ olaj,+ a kuplung szett kettős tömegűvel.
Belül majdhogynem gyári állapotok uralkodnak  minden működik rendesen. Beleszerettem csak hát annyira nem könnyű döntés.
Nagyon élvezetes vele menni és iszonyat kényelmes másik kocsimhoz képest Astra G 2005 16 benzin/gáz. Nem hasonlítanám mert német autó nem a kényelemről híres és még vezetni se nagy élmény.

Üdv mindenkinek

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #693 Dátum: 2014. Február 26. - 07:00:04 »

mmick

• Fórumozó
« Válasz #692 Dátum: 2014. Február 25. - 14:48:07 »
Sziasztok!
2,5 20v volvo motorosnál hogy lehet szelepszár szimeringet cserélni? Lehet hengerfej levétel nélkül?
Köszönöm
Safrane 2,5 20V

ödön

• Fórumozó
Re: Safrane szia
« Válasz #691 Dátum: 2013. December 31. - 19:34:04 »

Öhömm...

Asszem Neked küldtem emailt...
A helyesírási hibákat ne számold, még az előző történelmi korszakban jártam iskolába :D :D

Ja, amúgy Mindenkinek jobb újévet kívánok! :)
Safrane 2.2 Si -'96

Load

• Újoncok
  • **
Re: Safrane szia
« Válasz #690 Dátum: 2013. December 31. - 16:01:19 »
Ird már meg mi a baja ugyan ez a bajom.sajna pont most.vagy sisike@vipmail.hu Boldog újévet.koszi

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #689 Dátum: 2013. December 24. - 08:50:01 »
Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #688 Dátum: 2013. December 20. - 18:04:19 »
Nekem a héten vizsgázott le az autóm és megkaptam a fekete matricát! Tehát az állam szerint ez már a különösen szennyező kategória mint Lada, Wartburg, Trabi és társaik! Azt mondták egy lista alapján ha 95-ös évjáratú lenne akkor megkapná a kéket de mivel ez csak 93 év végi így már fekete! Persze amúgy a 95-ös első fázis semmiben sem tér el környezetvédelmileg sem az előzőtől! :) De hát ez van!

Viszont a ráadás ezután volt hogy az enyém után vizsgázott egy Focus ami zöld matricás és a mért érték tizedre azonos volt az enyémmel! Tehát ezek is bőven tudják azt az értéket....... Gyártó felső határ CO-ra 0,3 az emelt fordulatnál de hát azért matrica szerint már ugyan az mint aminek bőven 2 felett van a CO-ja! Gratu az államnak! TÜV pedig ha németben akarnám használni zöld matricát ad rá! :)

Itthon jönnek azzal hogy szállópor meg ilyenek ami ugye sokkal inkább a diesel üzemből és a téli mindennel fűtésből adódik! De hát a jogalkotó mindenhez ért....
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 20. - 18:37:36 írta Safrane94 »

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #687 Dátum: 2013. December 20. - 17:52:00 »
Hát az nem biztos hogy nincs.... Csak vannak sajna olyan márkakereskedések akik leszarják és egyből rávágják hogy nincs oszt kész! Én már vettem úgy alkatrészt hogy egyik helyen azt mondták hogy tuti nincs 3 hét hitegetés után a másik meg 2 nap alatt beszerezte az új gyárit...... Amúgy a lengéscsillapító meg futómű alkatrészek szinte totál ugyan azok az 1-es és 2-es fázisnál!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 20. - 17:54:15 írta Safrane94 »

Gesu

• Fórumozó
« Válasz #686 Dátum: 2013. December 20. - 15:41:43 »

Szia!

Sajnos nincs jó hírem a számodra. Legalább is a saját példámból kiindulva. Nekem 2.2dt és a bal rugótányér rohadt szét. Sajnos nem lehet kapni új alkatrészt már.
Én egy siófoki bontóban, neten találtam. Futárral 6500 volt és jó is lett. Megpróbálom megkeresni a számot hátha megvan neki a jobbos még. Ha jól tudom mindegyikbe ugyanaz az elem van. Nekem egy 2.1 benzinesé lett. Egyezett az alkatrész.

üdv,
G.

mod:
Már meg is van a link, azt hittem tovább tart megkeresni :)
http://racing-bazar.hu/alkatresz/bontott/renault_safrane_2_1_95_os_bontott_alkatreszek
Nekem innen lett rugótányér.
Sok sikert!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 20. - 15:47:09 írta Gesu »
Renault Laguna 2.0T (2005)
Renault R5 1.4i (1990)
Renault Safrane 2.2 dt RXE (1999) (2010-2015)

mario

• Fórumozó
« Válasz #685 Dátum: 2013. December 17. - 16:41:09 »
Köszönöm szépen! Nagyon jól jön az ábra is, talán nem fagyunk meg teljesen mire kicseréljük :)
Megpróbálom beszerezni a tányért.

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #684 Dátum: 2013. December 17. - 13:14:25 »
Csatoltam egy képet amin elvileg látszik a lényeg! tehát a tényér az külön van! Ilyet vagy bontóból vagy márkaszervízből tudsz beszerezni! Csak bontottnál is meg kell nézni milyen állapotban van! De szólsz Budai Gábornak és lehet tud is adni neked ilyet!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 17. - 13:16:42 írta Safrane94 »

mario

• Fórumozó
« Válasz #683 Dátum: 2013. December 17. - 12:25:18 »
Szia.
A hátsó nekem is stimmel. Nagy rugótányér van rajta, de az első egyik típuson sincs. Olyan mintha külön kellene ra tenni. A leszakadt részt nézve, mintha lefelé is engedné még a rugót. Szóval felütközik a lengéscsillapító peremén, utána lejjebb nyúlik és ott szélesedik ki a rugó méretére. Csak sehol nem találok ilyen elemet.

Safrane94

• Fórumozó
« Válasz #682 Dátum: 2013. December 17. - 11:37:36 »
Szia!

Elvileg ezeket a típusnak megfelelően gyártják tehát méretben passzolniuk kellene! Ha atom biztosra akarsz menni akkor vegyél gyári után gyártottat (MOTRIO) valamelyik Renault kereskedésben! Nekem pont most cserélték a hátsókat, mért érték alapján átmenne műszakin de hát rozsdás volt már nekem is nagyon a rugótányér és én is ettől félve cseréltetem ki! Árban meg ha jól emlékszem 29 körül volt párban!

mario

• Fórumozó
« Válasz #681 Dátum: 2013. December 17. - 09:05:21 »
Sziasztok! Bajban vagyok, mert leszakadt a Safrane jobb első rugótányérja. Fotón aránylag nagynak tűnik, de amit kapok hozzá lengéscsillapítót azon elég kicsi. Van valami jó ötletetek? Nagyobb tányér kell rá?
Mindenhol ezt a méretűt hozza a gép. Sajnos még szét sem tudom szedni, amíg nincs alkatrész, mert nem itthon történt, és egy vagyon hazahozatni. Szeretném ott megcsinálni, mielőtt ellopják, vagy szétkapják. :(
2000-es évjáratú Safrane v6 24v 2.9l
Segítségeteket előre is Köszönöm!

Kutyka

• Fórumozó
« Válasz #680 Dátum: 2013. Október 27. - 19:09:47 »

Ezeket nem merném berakni, mert még Zsigulis meg szivar Audi 100-as koromból emlékszem, hogy törte a rugókat :(
Renault Safrane 2.5 20V Aut. (1999)

mmick

• Fórumozó
« Válasz #679 Dátum: 2013. Október 26. - 18:16:08 »
Safrane 2,5 20V

Kutyka

• Fórumozó
« Válasz #678 Dátum: 2013. Október 26. - 09:11:03 »

Zupa! :)

És akkor ki is csinál nekem hátsó szintszabályzós futóművet?  ???
Vagy egyéb ötlet a feneke 2-3 centis megemelésére?

farkasa

• Újoncok
  • **
« Válasz #677 Dátum: 2013. Október 24. - 20:25:54 »

Köszönöm szépen, már értem, hol/miért akadtam el...

Farkas Attila

Kutyka

• Fórumozó
« Válasz #676 Dátum: 2013. Október 24. - 12:05:36 »

Hello!

Ablak emelőhöz még nem volt szerencsém, de a műszerfalat már kaptam ki párszor. Nem kell félni tőle!
Először a felső kis fedlapot kell levenni, 2-3 pici csavarra emlékszem.
Aztán a kormány körül a felső (elakadásjelző kapcsolónál) és alsó műanyagot, majd lecsúsztatni a bajúsz kapcsolókat.
A lényeg, hogy a volánt nem kell leszedni!!!
Aztán jön az óracsoport alatti alsó műanyag (a műszerfal fényerő tekerő résznél). A műszerfal fényerő tekerő elég nehezen pattan ki a keretből.
Rémlik még a jobb szélen fel kell pattintani egy hosszúkás műanyagot, de ez nem biztos, mostanában egy Citroen műszerfallal hadakoztam, lehet onnan az emlék...
Aztán lehet az előző mozzanatokban napvilágra kerülő csavarokat kiszedni és utána kicsúszik szépen a helyéről az óracsoport.
Természetesen az elektromos csatlakozókat minden esetben először le kell húzni. Ettől sem kell félni, formája vagy lábszáma alapján mindegyik csak az a megfelelő helyre tud visszamenni.
Összeszerelni fordított munkamenetben, vigyázz az index kapcsoló "pöcsére".

A mozzanatokat csak emlékezetből írtam, bocs, ha valami kimaradt, a lényeg, hogy minimális gyakorlattal könnyedén megoldható. Nyilván, aki még soha nem csinált ilyet, annak okozhat fejtörést.

farkasa

• Újoncok
  • **
« Válasz #675 Dátum: 2013. Október 24. - 08:17:02 »
Üdv Mindenkinek!

Még mindíg el vagyok akadva :-( ezért kérem a segítségeteket. Nem (jól) működik a jobb első elektromos ablakememlő.
Lefelé kissé szorul, felfelé pedig megakad a felső holtpont előtt kb. 8 cm-rel. A kárpitot lebontottam,
de nem látom a hibát. Ha valaki már találkozott ilyen problémával, kérem ossza meg a megoldást.
Továbbá, ki szeretném szerelni a műszerfalat, csak annyira, hogy izzókat cserélhessek. Ennek a menete
is érdekelne :-(

Előre is köszönöm!

Farkas Attila

Kutyka

• Fórumozó
Szintszabályzó
« Válasz #674 Dátum: 2013. Október 23. - 12:00:40 »
Üdv !

Egy (még) elvi kérdéssel rukkolnék elő?
Ph2 hátuljába bele lehet szerelni a Ph1 szintszabályzós futóművet.
Csak a hátsó érdekelne, ugyanis dupla LPG tartály (48l+90l) van a kocsiban, ezek full állapotban láthatóan megültetik a fenekét...
Elvi válasz és gyakorlati kivitelezés is érdekel!

Gesu

• Fórumozó
« Válasz #673 Dátum: 2013. Október 17. - 19:57:45 »
Szia,

Nem tudom nem láttam. Otthon hagytam a kocsit a szerelőnél, hogy téliesítsék (fagyálló, olaj,stb) meg mondtam hogy nézzék át a teljes futóművet, fékeket. Nem volt panaszom, de ha már ott van akkor legyen rendben minden és ma hívott, hogy baj van..

Hát így jártam.

Ha van akkor kell :)
Majd csörgök is valamikor

Köszi
G.
Renault R5 1.4i (1990)

Safrane

• Fórumozó
« Válasz #672 Dátum: 2013. Október 17. - 18:48:17 »
Ha minden igaz a hétvégén lejutok az autóimhoz és megnézem a rugótányért. Gondolom annyira elrohadt, hogy átszakadt.

ClioRN

• Globális moderátor
  • Clio I 1.2 Turbo
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 17. - 18:47:24 írta ClioRN »
Clio I 1.2 turbo & Scenic II\II 1.6 16v & Grand Scenic II 1.6 16v
the secret of fast driving is not learning to drive a car while it's under control but when it's out of control - Eddie Sachs

Gesu

• Fórumozó
« Válasz #670 Dátum: 2013. Október 17. - 17:33:02 »
Sziasztok!

Elakadtam egy kicsit.

Szükségem lenne a következő alkatrészre:
Bal első alsó rugótányér.

Tudom hogy van keresek topic, de itt minden Safrane-s elolvassa :)
'99 2.2 Dt

üdv és sok-sok balesetmentes km-t!!!
G.
Renault R5 1.4i (1990)

farkasa

• Újoncok
  • **
« Válasz #669 Dátum: 2013. Október 14. - 13:08:16 »
Üdv Mindenkinek!

Elakadtam, ezért kérem a segítségeteket. Nem (jól) működik a jobb első elektromos ablakememlő.
Lefelé kissé szorul, felfelé pedig megakad a felső holtpont előtt kb. 8 cm-rel. A kárpitot lebontottam,
de nem látom a hibát. Ha valaki már találkozott ilyen problémával, kérem ossza meg a megoldást.
Továbbá, ki szeretném szerelni a műszerfalat, csak annyira, hogy izzókat cserélhessek. Ennek a menete
is érdekelne :-(

Előre is köszönöm!

Farkas Attila

mario

• Fórumozó
« Válasz #668 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 20:51:38 »

Telitalálat, köszi :)  Visszaállt a normális fogyasztás, és a katalizátor is túlélte(remélem  ;) )

GOD!

• Klubtag
  • a TaliROCKant
    • Zár-Tár
« Válasz #667 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 10:32:22 »
Renault kártyák, immós kulcsok, távirányítók minden mennyiségben

mario

• Fórumozó
« Válasz #666 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 09:01:48 »
Sziasztok! Megint akadt egy problémám  :-\ Tulajnak bemondta a kocsi, hogy a befecskendező rendszer meghibásodott. Ha jól emlékszem 1-2x mondta azóta semmi. Motorhiba jelző nem ég, nekem nem is jelentkezik. Fogyasztása megnőtt 50km/h-nál a pillanatnyi 7-8 helyett 13-14l. Befecskendezők nem szakadtak, azokat mértem. Erő van benne, nem egyenetlen a járása, szóval megy az összes henger. Kipufogóból viszont okádja a benzint. Mi lehet a gond?
Lambda szondára gyanakszok, csak nem értem miért nem jelzi a rendszer.
Válaszotokat előre is köszönöm!
(2.9 V6 24v automata, 2000-es évjárat)

majesz

• Újoncok
  • **
« Válasz #664 Dátum: 2013. Július 21. - 14:09:59 »
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hol van egyáltalán a Safrane II. 2.2 DT pollenszűrője? Szeretnénk cserélni, de nem találjuk! Köszi!

mario

• Fórumozó
« Válasz #663 Dátum: 2013. Július 18. - 15:31:37 »
Arra én is gondoltam, hogy a vezérlés is megadta magát de arra nem, hogy ő a bűnös. Ha jól emlékszem 36ert láttam az újat.

Safrane

• Fórumozó
« Válasz #662 Dátum: 2013. Július 18. - 11:08:16 »

Ha 25-nél egy kicsit többért kapsz újat akkor szerintem vedd meg. A bontottak szoktak 25-ért menni. A tekercselés nem biztos hogy segít rajta, mert ha a vezérlése szállt el, akkor az új tekercselés is füstölögni fog.

mario

• Fórumozó
« Válasz #661 Dátum: 2013. Július 17. - 17:56:42 »

Szia! Még nem, gondoltam első sorban itt érdeklődök a fanoknál :) Megadom a bontók számát a kicsike tulajának, szerezzen hozzá.
Addig meg keresem tovább az utódját.

ClioRN

• Globális moderátor
  • Clio I 1.2 Turbo
« Válasz #660 Dátum: 2013. Július 16. - 20:13:07 »
Módróczki villamoságit érdeklőd meg a 8 kerben vannak hátha olcsóbbak. Számot nem tudok keress rá.
the secret of fast driving is not learning to drive a car while it's under control but when it's out of control - Eddie Sachs

GOD!

• Klubtag
  • a TaliROCKant
    • Zár-Tár
« Válasz #659 Dátum: 2013. Július 16. - 17:08:10 »
Szia Kistesó!

Bontókat próbáltad már?
Renault kártyák, immós kulcsok, távirányítók minden mennyiségben

mario

• Fórumozó
« Válasz #658 Dátum: 2013. Július 16. - 14:22:10 »
Elég meggyőzően érvelt a sűrű füsttel, hogy nem szeretne többet működni. :-(  szétszedtem, kellett a tekercs. 25 körül vállalják a javítást, de egy kicsit többért már újat kapok.

ClioRN

• Globális moderátor
  • Clio I 1.2 Turbo
« Válasz #657 Dátum: 2013. Július 16. - 13:21:00 »
ritka és drága de biztosan nem javítható? sokszor csak a vezeték kontaktos.

mario

• Fórumozó
« Válasz #656 Dátum: 2013. Július 16. - 13:05:17 »
Sziasztok 2000es évjáratú v6 2.9 safraneban elszállt a klíma ventilátor ami belül van.  Tud valaki nekem egy telefonszámot írni,  hogy hol lehetne beszerzni? Dupla digitális klíma. Sokvezetékes a motor. Segítségeteket előre is köszönöm.

mmick

• Fórumozó
« Válasz #655 Dátum: 2013. Július 16. - 11:01:31 »
Köszönöm! Ezt mindhárom kérdésre értsem?
Valaki tud segíteni XR25-tel?
Safrane 2,5 20V

nógrádi

• Vendég
« Válasz #654 Dátum: 2013. Július 15. - 15:21:33 »

mmick

• Fórumozó
Safrane
« Válasz #653 Dátum: 2013. Július 15. - 11:47:54 »
Sziasztok!
•   Abban kérném a segítségeteket, hogy kicseréltem a fojtószelep potmétert, és kell-e esetleg nullázni, vagy kalibrálni, XR 25-el, vagy CLIP-pel? Van egy sima ELM327 kiolvasóm, de az az előzőnél és csere után sem 0 %-ot ír a fojtószelep állásra, zárt állapotban. Lehet ezek miatt alapjárat probléma?
•   Kiszerelve kitisztítottam házilag az injektorokat, de nem figyeltem, jelöltem meg, hogy melyik melyik? A benzineseknél is van esetleg kalibrálás, meg korrekciós érték amit be kell írni az ECU-ba?
•   Bekapcsolás után megváltozott a xenon színe (gyári), vibrált pár napig, most nem világít. Milyen típusú való bele (nem egyértelmű infókat találtam róla D2S talán (1997-es)), csak „izzó” cserére számítsak? Ill. a dialogys azt írja, hogy csere után kalibrálni kell a magasság állító computert?!
Safrane 2,5 20V

Lazac

• Fórumozó
« Válasz #652 Dátum: 2013. Július 15. - 06:45:05 »
Safrane 2.9 V6 24V /Zaba/

majesz

• Újoncok
  • **
« Válasz #651 Dátum: 2013. Július 14. - 17:55:41 »
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hol van egyáltalán a Safrane II. 2.2 DT pollenszűrője???? Szeretnénk cserélni, de nem találjuk! Köszi!