Szerző Téma: Scenic RX4  (Megtekintve 3090 alkalommal)

bzoli41

• Fórumozó
  • Nem: Férfi
  • Scenic RX4 2.0 16v Privilege 2001 140LE
    • Renault Scenic RX4 - bzoli
Infó
« Válasz #6 Dátum: 2015. Október 19. - 18:02:40 »
A kocsinak nyitottam honlapot is, ahol gyűjtögetem az infókat, írom a tapasztalatokat, mindent ami történik vele.
www.rx4.eoldal.hu
BZoli41-Szeged-Scenic RX4 16v 2.0 2001

bzoli41

• Fórumozó
Re: Scenic RX4
« Válasz #5 Dátum: 2015. Október 19. - 18:01:03 »

Igen egyformák a gumik. Típusra is. Az elsők kopottak voltak kicsit (évek óta kardán nélkül volt használva előző gazdi által, így elkezdtek kopni), azokat nemrég rakattam hátra, de nem változott a rezonancia.

bzoli41

• Fórumozó
« Válasz #4 Dátum: 2015. Október 19. - 17:58:08 »

Köszi, remélem itt tud majd valaki tanácsot adni, mert a szerelő kifogyott az ötletekből. Pontosabban ötlet az van, de csak kísérletezéssel...

Kacsabácsi

• Klubtag
  • Széles Utat, Gumi Fákat!!!
« Válasz #3 Dátum: 2015. Október 19. - 15:02:39 »
... de, hiszen épp Őket kérdezi, csak, vajon, ide találnak e??  ;D

... feltételezem, hogy mind a négy gumi egyforma a kerekeken  ::)
   Tehát, ha araszolsz, akkor beremeg, ha gyorsabban haladsz, akkor nem??  ???

- személyautóm nem volt összkerekes, de, az egyik autóm akkor csinálta ezt,
    amikor olcsóbb gumibakot kapott a váltó, mert az méretre ugyan az volt, én meg csóró,
     a bak, meg egy targonca motortartó, és az egyáltalán nem volt  a  szükségesen rugalmas ...
Országút !!!   Benzingőz !!!   Rock N' Roll !!!
"Szép Az, Ami Érdektelenül Tetszik." (... Nagyapám)
"Normális Az, Ami A Többihez Hasonlít!" (... Apám)
... Engem Nem Fűz Semmilyen Érdek A Hasonlóakhoz ... !!! 

GOD!

• Klubtag
  • a TaliROCKant
    • Zár-Tár
« Válasz #2 Dátum: 2015. Október 19. - 14:55:22 »
Szétszedtelek külön témára.

Develooper és Némbee biztosan ért hozzá, őket kérdezd ;)
Renault kártyák, immós kulcsok, távirányítók minden mennyiségben

bzoli41

• Fórumozó
Scenic RX4
« Válasz #1 Dátum: 2015. Október 18. - 20:58:47 »
Sziasztok!
Új témát sajnos nem tudtam nyitni. Így itt írok, mert tudtom szerint ez a kocsi áll legközelebb az enyémhez hajtáslánc szempontjából...
A kocsinak készített honlapon mindent leírok, ami történik a verdával, de most itt is leírom a legnagyobb gondomat...:
A kocsit májusban úgy vettem, hogy nem volt rajta a kardán. A kereskedő vállalta, hogyha a lajtásláncban valami nem lesz jó, akkor vállalja a javítás költségeit. A kardán teljes felújítást kapott, sőt egy utóbeállítást is, mert nem volt tökéletes.
Viszont:
Amint fel van téve a kardán 1000-1300 fordulat között ha erő megy át rajta, nagy rezonancia van. Tehát pl. 2.ban araszolok a teszkó parkolójában rezonál mint az állat. A motor-váltó billenésgátló cserélve (nem volt olcsó, de ráfért), a hardy nagyon szép, talán a difi tartó 4 nagy gumiszilent is jó... Viszont észrevettem, hogy a hátsó féltengelyek minden irányba kotyognak. Ez jó? Nem okozhatja ez a rezonanciát? Esetleg a váltón az osztómű kihajtásnál valami? A viszkó megy, nyáron kipróbáltam zúzottköves parkolóban videófelvétellel ellenőrizve. :)
Van váltószivárgásom is, de ott egye meg a fene. A szimmeringcsere nem sokat változtatott, és horror ára van a bontásos javításnak.
Így városban kb. 2 hónap alatt (1000km) elfolyatok 3dl olajat.
Szóval van valaki, aki ehhez a ritkasághoz konyít annyira, hogy megmondja mi a franc lehet vele? Ha nincs rajta a kardán nagyon szépen megy, teljesen simán. Csak hát nem azért vettem, hogy 2 kereket csikorogtassak elindulásnál már közepes gázzal is... Teljesen más 4x4-nél, kapaszkodik indulásnál rendesen. :)
Az esetleges válaszokat előre is köszi.
Üdv: Zoli
UI: valakinek nincs véletlen nyelvi cd-je a gyári navimhoz? Német a rohadékja, hiába van már magyar térképem is, nem tudja így használni...